HAKKIMDA

1977 yılında Devrek’de doğdu. 1994 yılında Kdz. Ereğli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektronik bölümünden mezun olup, Gazi Üniversitesi Bilgisayar Eğitimi Bölümü’ne başladı.

1998 yılında mezun olduktan sonra çok sevdiği multimedya alanında çalışmak için İstanbul’a gitti. Çeşitli ajanslarda çok  sayıda holding ve kuruluş için interactive CD tasarımları yaptı.

2000 yılında evlendi ve Çanakkale’ye yerleşti. 2002 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde Yüksek Lisans eğitimine başladı ve aynı bölümde Asistan oldu. 2004 yılından itibaren de Rektörlük Enformatik bölümünde Bilgisayar okutmanı olarak çalışmaya başladı. 2013 yılında Eğitim Bilimleri ABD’da doktoraya başlamıştır ve çalışmaları devam etmektedir.

2014 yılının 1 Eylülünde hayali olan şirketini, Yrd. Doç. Dr. Muzaffer ÖZDEMİR ile birlikte ÇOMÜ Teknopark’ında Nara Eğitim Teknolojileri adıyla kurdu. Bu firma ile eğitimde Sanal Gerçeklik, Arttırılmış Gerçeklik ve Elektronik Yayıncılık alanlarında AR-GE çalışmalarını devam ettirmektedir.

Bir huysuz oğlu ile bir aksi kızı vardır. 🙂

Zafer KARADAYI
Karadayı çekirdek ailesi